smahu správy

Futbal 04/2017

V úvode prípravy víťazne

Tri najstaršie kategórie Mšk Tesla Stropkov odštartovali v sobotu sériu prípravných stretnutí. Muži privítali treťoligového konkurenta z Vranova, proti ktorému síce po prvom dejstve prehrávali 0:2, v druhom polčase však piatimi gólmi stav stretnutia otočili. Podobný priebeh malo aj stretnutie starších dorastencov Stropkova proti Snine. Hostia sa ujali vedenia, od tohto momentu však strieľali góly len Stropkovčania a zvíťazili 5:1. Na víťaznej vlne sa niesli aj mladší dorastenci, ktorí porazili Sninu o dva góly.
Muži:
Stropkov – Vranov 5:2 (0:2)
Góly: Burcák 3, Kimák, Jakubčo (11m)
Zostava: Mulík- O. Paluba, Pavlík, F. Dolutovský, E. Tabiš- Karsa, Bochin, M. Dolutovský, Petrišin- Danko, Staško; striedali: M. Potoma, Kimák, Jakubčo, Poľák, Burcák
St. dorast:
Stropkov – Snina 5:1 (3:1)
G: Jaselský, Belina, Vaňko, Veselý, Haško
Zostava: Majerník- Jesenský, Feč, Belina, Cuprišin- Vaňko, Veselý, Vaško, Jaselský- Haško, Vrábeľ; striedal: Šmajda
Ml. dorast:
Stropkov – Snina 3:1 (1:0)
G: J. Gonos 2, Mihelič (11m)
Zostava: Rusinko- Bochmač, Bedruň, Glovacký, Preksta- Novotňák, Cichý, Gonos, Artim- Korba, Kollarik; striedali: Mihelič, Moskaľ, Mačuga, Kosť
Program najbližších prípravných stretnutí:
Sobota 28.1. (umelá tráva na ZŠ Mlynská)
10:00 muži: Stropkov – Svidník
11:50 st. dorast: Stropkov – Bardejov
13:30 ml. dorast: Stropkov – Bardejov
Nedeľa 29.1.
12:00 muži: Stropkov – Korczyna (PL)
-eb-

Medzinárodná konfrontácia U12, U10 aj U9

Počas posledných dvoch víkendov sa mladé nádeje zúčastnili turnajov, ktorých organizátorom bol poľský klub z Jasla. Kategórie U12, U10 a U9 odohrali počas svojich turnajov 7 kvalitných zápasov prevažne s poľskými zástupcami. Skúsenosti s inou futbalovou školou a kultúrou, zážitok z kvalitnej organizácie a množstvo ťazkých zápasov sú ďalším krokom vpred pri budovaní silného vzťahu chlapcov k športu samotnému, pestovaniu ich osobnosti a zvyšovaní kvality ich výkonu. Nezišli sme z cesty aj napriek nie vždy futbalovému prejavu poľských družstiev a snažili sme sa riešiť situácie kreatívne u každého hráča. Takáto hra v tak mladom veku so sebou nesie riziko, ktoré sa odzrkadlilo vo výsledkoch. Futbalová abeceda je pre nás ale dôležitá a chyby patria k procesu učenia. Aj preto sme spokojní s predvedenými výkonmi, maximálnou snahou každého hráča a naučením niečoho nového. Turnaj mal pre nás význam aj z hľadiska etikety futbalistu. Slávnostný nástup, nadviazanie nových kontaktov v medzinárodnej konfrontácii a samotné vystupovanie tímu sú súčasťou našej výchovy. Súčasná sezóna nám otvára možnosti a čoskoro naše mesto navštívia hráči z Mielca. Kategória U14 sa zúčastní turnaja v Przemysle a medzinárodnú konfrontáciu zažijú aj chlapci z U13 na turnaji Adidas Cup. Sme presvedčení, že táto aktivita prinesie svoje ovocie v budúcnosti a klub si prinavráti svoje renomé z minulosti. Aj preto je každá pomoc vítaná a urýchli samotný proces. Veľká vďaka smeruje rodičom, ktorí zabezpečili dopravu a prežili tak so svojim deťmi jeden skvelý deň.
-mšk-

Naša U15 víťazom 6. ročníka Memoriálu Alfonza Gombára

V takmer 100-ročnej histórii klubu nájdeme mnoho významných osobností, ktoré sa výraznou mierou pričinili o veľmi cenné úspechy v športovej sfére. MŠK Tesla Stropkov si vybudovala vizitku, ktorá nesie obdiv a rešpekt na celom Slovensku. Táto liaheň v minulosti vychovala veľa úspešných reprezentantov. Mravenčiu prácu, nie vždy ocenenú, vykonávajú tréneri pri jednotlivých kategóriách a funkcionári, ktorí sa snažia budovať adekvátne podmienky pre rast týchto chlapcov. Jednou z veľkých funkcionárskych osobností nášho klubu bol Alfonz Gombár, ktorý sa do jeho histórie zapísal nezmazateľnými písmenami a považuje sa za strojcu jeho najväčších úspechov. Vo futbalovom klube zastával takmer všetky funkcie, pričom dbal najmä na rozvoj mládežníckeho systému. V kalendári klubu je preto turnaj organizovaný na jeho počesť sviatkom. Po osemročnej odmlke sa v sobotu uskutočnil 6. ročník Memoriálu Alfonza Gombára v kategórii U15. Súpermi našich chlapcov boli akadémie z Prešova – FAMT a SAFI a ligový konkurent z Trebišova. Po úvodnom zahájení sa predstavitelia vedenia Mesta a zástupcovia klubu zúčastnili kladenia vencov a zapálenia sviece. V hale sa odohralo spolu 12 zápasov o putovný pohár pre víťaza turnaja. Suverénnom turnaja sa stal náš výber, ktorý nenašiel premožiteľa ani v jednom zo zápasov. Súčasne s týmto turnajom odohrali svoj turnaj aj kategórie U14 a U13 v mestskej športovej hale. V zápasoch proti výberu Slavoja Trebišov U14 a TJ Sokola Ľubotice U14 predviedli svoj potenciál a ukázali veľa svetlých momentov. Slávnostného vyhlásenia výsledkov sa zúčastnili aj bývalí reprezentanti a zároveň odchovanci nášho klubu – Jozef Kožlej a Ľuboš Reiter. Víkend bol teda veľmi úspešný. Najmä z pohľadu toho, že v hre boli na umelej tráve seniori, družstvo staršieho a mladšieho dorastu, v halách výbery U15, U14 a U13 a na medzinárodnom turnaji v Jasle sa predstavili družstvá U12 a U9. Nový rok sa rozbehol na plné obrátky a pevne veríme, že tieto postupné kroky naštartujú vlnu pozitív z minulosti a vzbudia záujem verejnosti. Každá pomoc je vítaná a určite prospešná pri zvyšovaní komfortu našich detí. Veľká vďaka pri organizácii samotného Memoriálu patrí synovi Alfonza Gombára, ktorý sa významnou mierou pričinil o vysokú úroveň turnaja, pánovi Barillovi za komentovanie celej akcie a Základnej škole na Mlynskej ulici za poskytnutie ozvučenia. Už túto sobotu sa uskutoční ďalší „domáci“ turnaj v mestskej športovej hale, v ktorom sa predstavia levíčatá z U9. Všetci ste srdečne vítaní.
Výsledky zápasov U15:
MŠK Tesla Stropkov 3:0 a 3:1 FAMT Prešov
MŠK Tesla Stropkov 5:0 a 4:1 SAFI Prešov
MŠK Tesla Stropkov 4:1 a 7:1 Slavoj Trebišov
Výsledky zápasov U14 a U13:
MŠK Tesla Stropkov U14 3:5 a 3:3 MŠK Tesla Stropkov U13
MŠK Tesla Stropkov U14 1:3 a 2:3 TJ Sokol Ľubotice U14
MŠK Tesla Stropkov U13 0:3 a 3:6 TJ Sokol Ľubotice U14
MŠK Tesla Stropkov U14 2:1 a 6:2 Slavoj Trebišov
MŠK Tesla Stropkov U13 3:6 a 2:2 Slavoj Trebišov
-mšk-

obrazok obrazok

redakcia | 27. 1. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 191x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou