smahu správy

O grantový príspevok z programu Šariš ľuďom možno požiadať do 16. januára 2017

Uzávierka žiadostí o príspevok z grantového programu Šariš ľuďom sa blíži. Nadácie, neziskové organizácie, občianske združenia či neinvestičné fondy môžu o podporu svojich nápadov požiadať do 16. januára 2017. Na projekty, ktoré v Prešovskom regióne pomôžu podporiť rozvoj cestovného ruchu, či zamestnanosť žien, seniorov alebo telesne znevýhodnených je pripravených až 16 000 eur.

Tretí ročník grantového program Šariš ľuďom prebieha pod záštitou Komunitnej nadácie Veľký Šariš a pivovaru Šariš. Cieľom programu je skvalitnenie života ľudí v regióne. „Užitočných a verejnoprospešných projektov na podporu rozvoja cestovného ruchu, ale aj zamestnanosti je naozaj potreba. Tento kraj je krásny a neprávom trochu opomínaný, preto sa snažíme podporiť jeho rozvoj,“ hovorí Drahomíra Mandíková, riaditeľka pre firemné vzťahy a komunikáciu zo spoločnosti Pivovary Topvar, pod ktoré patrí aj pivovaru Šariš. V druhom ročníku programu Šariš ľuďom bolo podporených 13 projektov, čo je rekordný počet vo viac ako dvanásťročnej histórii grantových programov pivovaru Šariš. Dobrovoľníci a aktivisti sa vďaka programu mohli venovať obnove hradov, rekonštrukcii oddychových zón, či organizácii kultúrnych podujatí. Projekty zamerané na rast zamestnanosti zase pomáhali ženám zo znevýhodnených sociálnych skupín, seniorom, alebo ľuďom s telesným postihnutím.

Ako sa do programu prihlásiť?

O príspevok z grantového programu Šariš ľuďom môžu požiadať nadácie, neziskové organizácie, občianske združenia či neinvestičné fondy. Podmienkou je realizácia projektov na území Prešovského kraja v období od 1. marca do 31. augusta 2017. Všetky projekty musia mať verejnoprospešný charakter a musia byť zamerané na osoby staršie ako 18 rokov. Uchádzať sa o príspevok je možné vyplnením formulára, ktorý sa nachádza na www.pivovarytopvar.sk a na www.komunitna-velkysaris.sk spolu s kompletnými pokynmi vypĺňania žiadostí. Vyplnený a podpísaný formulár je potrebné zaslať poštou v obálke označenej názvom Šariš ľuďom na adresu Komunitná nadácia Veľký Šariš, Nám. Sv. Jakuba 26, 082 21 Veľký Šariš, alebo emailom na adresu komunitna@nextra.sk (s predmetom mailu: Šariš ľuďom). Medzi najlepšie projekty, ktoré zároveň splnia kritériá štatútu, sa rozdelí suma 16 000 eur. Maximálna výška príspevku na jeden projekt je 2 500 eur, pričom jeden žiadateľ môže získať podporu len pre jeden prihlásený projekt.
-r-

redakcia | 13. 1. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 128x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou