smahu správy

Gymnazisti v škole aj v noci

obrazokKoľko študentov môže povedať, že zažili deň, kedy sa tešili z toho, že môžu ostať v škole dlhšie než obvykle? My patríme medzi nich. Do našich zážitkov sme si totiž pripísali nezabudnuteľnú noc plnú zábavy, hier, spoznávania nových ľudí a vianočnej atmosféry.

Noc v škole sa na našom Gymnáziu v Stropkove pomaly stáva každoročnou tradíciou. Ani v tento decembrový čas tomu nebolo inak. Takmer šesťdesiat študentov plných chuti ozvláštniť si jeden zo všedných dní sa stretlo na najvyššom poschodí, nám už tak známej budovy, ktorá sa ale v tento večer premenila na útulné miesto, vítajúce nás svojím teplom. K tejto atmosfére prispeli svetielka, ozdoby a vianočný stromček, ktorý nesmie chýbať, ak má byť efekt predvianočnej atmosféry dokonalý. Taký bol aj celý aktívny priebeh večera. Začiatok sa niesol v znamení „zoznamovačky“ keďže sa každý s každým nepozná, no táto akcia nám pomohla zmeniť to. Neskôr sme si v skupinkách vyskúšali zábavné aktivity, ako izbu, z ktorej sme rozlúštením hádaniek museli uniknúť, či kartičky, ktoré preverili naše pantomimické schopnosti. Iste si viete domyslieť, že pri takýchto hrách sa nikto nestihol nudiť. Organizátori zo ŽŠR nezabudli ani na keksíky a šálku čaju pre všetkých zúčastnených.
Je čas ustlať si posteľ. Teda v našom prípade koberce, žinienky, spacáky, deky a všetky ďalšie vylepšováky, na čo najpohodlnejšie uloženie sa a vychutnanie si filmu. Ten sme si zvolili hlasovaním, no a koho iného by sme si do tejto atmosféry mohli vybrať, než strateného Kevina, ktorý svojimi pascami vždy pobaví. Čakáte, kedy príde veta: „A išlo sa spať,“? Spí sa predsa doma, to vie každý správny študent a my teda sme správni študenti! Samozrejme sme pozhasínali a ľahli si, no ak by ste sa prizreli bližšie, začuli by ste šepot v skupinkách kámošov, ktorí si pochutnávajú na svojich dobrotách, či potichu hrajú hry, alebo len tak klebetia.
Tu je namieste poďakovať našim profesorom pánovi Heckovi a pani Vasilkovej a Zakovičovej, že boli ochotní ostať s nami túto noc v škole a umožniť nám tak zorganizovať túto vydarenú akciu. Taktiež si zaslúžia veľkú vďaku za to, že sa s nami zapojili do aktivít, čím nám spríjemnili nezabudnuteľný večer a v noci, ak bolo treba, sa tvárili , že sme ticho, a že spíme.
Počas hektického rána, kedy si každý balil svoje veci a utekal domov pripraviť sa na bežný školský deň, nebol akosi čas na poďakovanie organizátorom – členom Žiackej školskej rady pod vedením pána profesora Hecka, za príjemne strávený čas a tiež na uvedomenie si, koľko nových skvelých zážitkov si odnášame. Na to je priestor až neskôr. Až teraz, keď môžeme v pokoji porozmýšľať o tom, ako to všetko beží a že práve takéto momenty sa nám uchovajú v pamäti najdlhšie. Aj takto si žijú gymnazisti v Stropkove. Ďakujeme!
Šimona Tomková

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok

redakcia | 13. 1. 2017 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 84x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou