smahu správy

Konverzácie na vianočných trhoch

My, štvrtáci Gymnázia v Stropkove sme sa trochu neplánovane, ale s veľkým nadšením rozhodli v „bosorácky deň“, na Luciu, 13. decembra 2016, navštíviť Tradičné vianočné trhy v Košiciach.
Tému multikultúrnej spoločnosti a s tým súvisiacimi tradíciami a sviatkami práve preberáme na hodinách konverzácií v anglickom jazyku. Učebňu angličtiny vystriedala Hlavná ulica v Košiciach s nezabudnuteľnou predvianočnou atmosférou, plnou vôní a chutí tradičných jedál, ako opekaných klobások, či langošov, i tých menej tradičných v podobe lokše s makom, to všetko doplnené teplým vianočným punčom, či čajom. Prechádzky okolo stánkov s tradičnými ručne robenými vianočnými dekoráciami z dreva, či textilu, oblátkami, medom, umocnené pouličnými muzikantmi spievajúcimi vianočné koledy v sprievode rozmanitých hudobných nástrojov, dotvárali tento mrazivý podvečer. Konečne sme mali čas len tak sa poprechádzať a pokecať si so spolužiakmi a triednou o bežných veciach a dojmoch z nádhernej atmosféry okolo nás. Samozrejme, že nemohla chýbať spoločná fotka pri obrovskom vianočnom stromčeku, ktorá sa nám podarila až po niekoľkonásobných pokusoch, pre množstvo okoloidúcich ľudí.
Pre tých, ktorí ešte nemali nakúpené darčeky pre svojich blízkych, to bola skvelá možnosť pohľadať niečo originálne priamo v pouličných stánkoch, alebo zamieriť do nákupného centra, kde sme sa skôr, či neskôr stretli premrznutí a príjemne unavení všetci pri šálke kávy, či horúcej čokolády. Dievčatá potom ešte obehali obchodíky, chlapci uprednostnili večeru.
Bolo to skvelé oživenie týždňa, asi posledný triedny výlet so spolužiakmi a triednymi profesorkami PhDr. Belovežčíkovou a Mgr. Gonosovou. Aspoň na chvíľu sme zabudli na učenie, školské povinnosti, či maturitu, ktorá je pred nami. A možno, keď si vytiahneme tému sviatkov a tradícií pri odpovedi na konverzáciách, či neskôr naostro na maturite, spomenieme si na tento deň a budeme šťastní, že sa nám „ušla“ práve táto téma.
Tereza Široká, IV.A
Foto: Radka Surmánková, IV.B

obrazok

redakcia | 6. 1. 2017 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 103x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou