smahu správy

Medzinárodné testovanie gymnazistov v angličtine

V tomto školskom roku sa študenti Gymnázia v Stropkove 30. novembra 2016 opäť zapojili do medzinárodného online testovania Best in English (Pozn. predtým sa toto testovanie volalo Angličtinár roka). Cieľom súťaže je motivovať študentov k štúdiu anglického jazyka a tých najlepších odmeniť za ich vedomosti. Súťaž zároveň umožňuje študentom porovnať si svoju jazykovú úroveň s rovesníkmi na stredných školách na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách sveta. Škola sa môže do testovania zapojiť s minimálnym počtom 10 študentov vo veku 15 – 19 rokov. Do súťaže sa nemohli zapojiť študenti, ktorí boli v anglicky hovoriacej krajine na študijnom pobyte. V tomto roku sa do súťaže Angličtinár roka zapojilo celkovo 479 škôl, čo je približne 11000 študentov z 19 krajín.
Online test pozostával z gramatiky, čítania a počúvania na úrovni B2/C1 podľa Spoločného európskeho referenčného rámca (Poznámka: úroveň B2 má zvládnuť študent gymnázia pri maturitnej skúške z anglického jazyka). Test bol náročný, ako požiadavkami na vedomosti, tak svojou dĺžkou – 60 minút. Celkový počet bodov, ktorý bolo možno v teste získať bol 124 bodov. V prípade rovnosti bodov o poradí rozhoduje čas. Na našom gymnáziu sa teraz do testovania zapojilo 25 najlepších študentov vo vekových kategóriách 15 – 19 rokov. Mohlo by sa zdať, že hlavným lákadlom bola výhra – dvojtýždňový jazykový pobyt v Kanade, či iné vecné ceny. Ale študenti si predovšetkým chceli vyskúšať svoje zručnosti v angličtine a porovnať sa s rovesníkmi vo svete. Napriek náročnosti testu ho všetci naši zapojení študenti viac alebo menej zvládli. Ocenili, že úlohy v každej oblasti (gramatika, čítanie, počúvanie s porozumením) boli robené s dôrazom na praktickú angličtinu. Testovanie bolo motivujúce najmä u študentov nižších ročníkov, ktorých potešilo, že zvládli urobiť všetky úlohy testu v zadanom časovom limite. U študentov maturitného, či tretieho ročníka to bola taká menšia generálka pred písomnými maturitami, ktoré ich čakajú v marci.
Výsledky súťaže Best in English by mali byť známe do troch týždňov. Držíme všetkým našim študentom palce. O výsledkoch budeme informovať.
PhDr. Tatiana Belovežčíková
Vedúca PK CJ na Gymnáziu v Stropkove

obrazok obrazok

redakcia | 16. 12. 2016 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 83x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou