smahu správy

Stročínu sa futbalová jeseň vydarila

Uplynulá futbalová jeseň ročníka 2016/2017 v VI. lige (bývalá I. trieda), ktorú riadi Ondavský oblastný futbalový zväz vo Svidníku, patrila pre futbalistov Stročína medzi tie najúspešnejšie. Po 14-tich odohratých stretnutiach im patrí tretie miesto v najvyššej medziokresnej súťaži.

V predchádzajúcich sezónach to bolo s futbalom v Stročíne už na vážkach. Obec, ktorá dala nielen Slovensku, ale aj klubom v blízkom či vzdialenejšom okolí veľmi dobré futbalové talenty, mala problémy zachovať futbal na svojom teritóriu. Chvála bohu sa tomu tak nestalo a po niekoľkých „trápiacich“ sa rokoch je Stročín opäť v povedomí vo futbale v regióne okresov Svidník a Stropkov.
Futbalisti Stročína si úspešnú jeseň zhodnotili po poslednom stretnutí na spoločnom posedení v priestoroch obecného úradu, my sme o niekoľko dní na to oslovili starostu obce Jána Drimáka: „Pred sezónou sa nám podarilo získať niekoľko mladých hráčov. Tým sa káder rozšíril a keď nám pre rôzne osobné, pracovné či študijné povinnosti niekto ospravedlní, sme schopní postaviť futbalovo i osobnostne schopnú základnú jedenástku. A pritom napríklad J. Filarský ešte v jeseni neodohral z rôznych príčin ani jedno stretnutie.“
Medzi opory mužstva stále patrí nestarnúci Tibor Popik, zlepšili sa aj kraje obrany v podaní J. Baču a D. Hnáta. Stabilizovalo sa aj zloženie útoku. Jakub Rodák s jedenástimi gólmi patrí medzi najlepších strelcov jesene. V stročínskom futbale je pohoda, tú by nemala narušiť ani zimná prestávka. J. Drimák sa nebráni tomu, ak niektorí z hráčov požiada o prestup do vyššej súťaže, a tým sa viac aj v tejto oblasti presadí. Pôjde pravdepodobne o študentov, no základ mužstva by mal ostať zachovaný aj pre jarnú odvetu.
A čí majú Stročínčania aj vyššie ciele? J. Drimák: „Zvíťazili sme nad Tisincom, Hrabovčíku sme dali šestku, chceme zvíťaziť nad každým súperom. Mrzia nás nešťastné jesenné prehry v Rovnom a v Chotči. So súčasným umiestnením sme spokojní, nejaké postupové ciele nemáme, chceme si minimálne udržať súčasné postavenie v tabuľke.“
Starosta J. Drimák si pochvaľuje dlhoročnú spoluprácu so Svidníkom. Je tam vzájomná výpomoc hráčska, prípadne na prepožičanie hracej plochy v Stročíne na tréning či odohratie mládežníckych majstrovských stretnutí.
-bar-
Foto M. Kičina

obrazok obrazok

redakcia | 9. 12. 2016 | Šport | Odkaz na článok | | 105x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou