smahu správy

U10 s prvou účasťou v najväčšej krytej hale s umelým trávnikom v strednej Európe

Futbalová prípravka U10 sa predstavila na medzinárodnom turnaji v ďalekej Korni. V nádhernej krytej hale s umelým trávnikom sa predstavilo 18 mužstiev, pričom zastúpenie mali aj špičky z Česka – Baník Ostrava, či MFK Vítkovice. Bola to prvá konfrontácia našich talentov s úrovňou českého a slovenského futbalu a zároveň účasť na turnaji mimo Východu. Samotný turnaj priniesol mnoho pozitív. Prvou bolo získanie cennej skúsenosti nielen s kvalitnými súpermi, ale aj novým prostredím a prekonávaním stresu v zápase v hale s plnou kulisou. Chlapci mali možnosť sami spoznať svoje rezervy a najmä pracovať každú jednu minútu pod časovým tlakom. Ďalším pozitívom bolo utuženie samotného kolektívu, keďže sme spolu strávili dva celé dni. Náročný program siedmich zápasov dostatočne vyčerpal všetkých mladých futbalistov. Zdravé sebavedomie a nebojácnosť chýbala tentokrát v prejave mladých levíčat, no práve účasť na takýchto akciách postupne dopomôže k nadobudnutiu týchto vlastností. Chlapci sa radovali z víťazstva len v jednom zápase. Potešila reakcia rodičov, ktorí svojich synov výrazne podporili. Nechýbal ani záverečný potlesk, ktorý aspoň čiastočne rozosmial smutne tváre, pričom nás teší aj negatívna emócia, ktorá je dôkazom toho, že výhra znamená veľa. Aj preto sme radi a považujeme celý turnaj za vydarený. S ubytovaním a stravou nám svojim sponzorským darom pomohli pán Kundrát, Vrábeľ a Kmiť, ktorí sú dôkazom toho, že existujú ľudia, ktorí chápu našu filozofiu a chcú podporovať rozvoj mládeže. OZ Junior verí, že sa nájdu ďalší. Dopravu a samotné štartovné zabezpečili rodičia, ktorých vysoká účasť a záujem je zatiaľ vzorový. Všetkým teda patrí veľké poďakovanie.
Výsledky – MŠK 1:3 FŠ J. Adamca, MŠK 0:5 FŠ Slovania, MŠK 0:10 Baník Ostrava, MŠK 0:2 Šaľa B, MŠK 0:3 Martin, MŠK 0:2 Šaľa A, MŠK 3:1 Juventus Žilina.
Turnaja sa zúčastnili – Oliver Zápotocký, Marko Tokár, Jonáš Veselý, Jakub Motyka, Teo Korady, Matús Kundrát, Tomáš Škublík, Ľuboš Janek, Damián Janek, Jozef Kmiť a Tibor Klučár.
-mšk-

obrazok

redakcia | 9. 12. 2016 | Šport | Odkaz na článok | | 79x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou