smahu správy

Príbeh pokračuje...

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Stropkove s finančnou podporou Nadácie Tatra banky začalo v uplynulých mesiacoch realizovať projekt s názvom „Príbeh pokračuje“, ktorý do nadácie predložila naša dobrovoľníčka a zároveň zamestnankyňa Tatra banky Lucia Marušincová. Prostredníctvom projektu sme aj tento rok vytvorili priestor pre zmysluplné využitie voľného času, na základe ktorého sa u ľudí s mentálnym, telesným a kombinovaným postihnutím rozvíja tvorivosť, vnímavosť, sebareflexia, posilňuje sa sústredenie, precvičuje sa pamäť, trénuje pozornosť, koordinácia i motorika.
Do aktivít boli zahrnuté kreatívne činnosti – arteterapie a dramatoterapie. V prvej časti projektu sa uskutočnili kreatívne workshopy tvorivosti, kde si klienti za pomoci nielen terapeutiek, ale aj dobrovoľníkov vyzdobili čajové krabičky, fotorámčeky, šperkovničky, uplietli košíky z pedigu, zhotovili si voňavé mydielka i farebné sviečky rôznych tvarov a vyzdobili si sklíčka na svietniky. Pripravujeme sa aj na vianočné remeselné trhy, kde bude prezentácia výrobkov spojená s predajom. Vlastnoručné zhotovené vianočné ikebany, ozdoby na stromček, adventné vence a mnoho iných výrobkov bude možné kúpiť si v našom vianočnom predajnom stánku.
V druhej časti projektu – dramatoterapii sa prostredníctvom jednoduchých hier klienti učili texty, precvičovali pamäť, zábavnou formou rozvíjali tvorivosť, empatiu fantáziu ako aj sebavyjadrovanie. V októbri si pri príležitosti mesiaca úcty k starším pripravili milý program pre seniorov, ktorí navštívili aj naše zariadenie. Klienti nezaháľali ani chvíľku a už usilovne trénujú ďalšie vystúpenie na vianočný benefičný koncert.
Na základe takýchto aktivít sledujeme pozitívne ovplyvňovanie ľudí s mentálnym postihnutím po fyzickej i psychickej stránke a následne ich udržanie v čo najlepšej kondícii.
Za finančnú podporu tohto projektu ďakujeme Nadácii Tatra banky a Lucii Marušincovej. Poďakovanie patrí aj zúčastneným dobrovoľníkom, ktorí sa zúčastnili tvorivých dielní.
Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím

obrazok

redakcia | 25. 11. 2016 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 130x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou