smahu správy

Šach 46/2016

ŠK Stropkov+Svidník – ŠK Soľ 5,5 : 2,5

Netradične v sobotu pokračovala tretia liga družstiev druhým kolom. V zápase s tímom ŠK Soľ sme mali ratingovú prevahu na piatich šachovniciach. Už po hodine hry zaznamenal prvý bod pre domácich Michal Feciľak, ktorý si útočnou hrou vytvoril tlak na kráľovskom krídle a partiu zakončil elegantným matom. Druhý bod pridal Eduard Paňko st., ktorý po zisku pešiaka prešiel do pešiakovej koncovky, ktorú súper nemal ako ubrániť. Súper znížil na úkor Matúša Kotoru, ktorý si vytvoril nevhodnú pešiakovú štruktúru a súper výhodu úspešne premenil na bod. Potom však opäť nasledovala šnúra domácich hráčov.
Radoslav Paňko si vytvoril aktívnu a lepšiu pozíciu už po otvorení. Po peknej kombinácii s obeťou strelca a veže už súperovi zostal iba neúspešný pokus, keď sa pokúsil zachrániť pred matom za cenu jazdca a dámy. To však viedlo tiež k rýchlemu koncu. Zahanbiť sa nenechal ani Eduard Paňko ml. a po dobrej taktickej hre získal výbornú pozíciu s voľným pešiakom na šiestom rade. Partiu však zakončil s efektnou 6 ťahovou kombináciou s obeťou veže a nekryteľným matom. Piaty bod pridal Dominik Drimak, ktorý postupne vylepšoval pozíciu až získal figúru. Koncovku s vežou a spojenými pešiakmi proti veži úspešne realizoval. Na záver pridal remízu Juraj Lažo, ktorý prekvapil súpera obeťou jazdca za troch pešiakov. Partiu však nedotiahol do víťazného konca, pretože sa dostal do časovej tiesne a tak si nemohol prepočítať všetky možnosti súpera. Partia skončila nakoniec remízou.

4.liga

Obe naše juniorské družstvá podali v druhom kole 4.ligy bojovné výkony a zvíťazili nad svojimi súpermi.
ŠK Svidník – Reinter Humenné „E“ 3,0 : 2,0 a Gymnázium Stropkov – ŠK Čaklov 3,0 : 2,0. Víťazstvo gymnazistov je o to cennejšie, že porazili ratingovo najsilnejší tím tejto súťaže.

Akcie:

18.11. okresné postupové kolo v šachu ZŠ a SŠ.
19.11. turnaj 4 veží – Stará Ľubovňa (hrad), kategórie OPEN, mládež do 14 a 18 rokov.
-ep-

redakcia | 18. 11. 2016 | Šport | Odkaz na článok | | 60x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou