smahu správy

Mesiac úcty k starším v Breznici

„Skončil mesiac október. Mesiac, kedy si viac spomíname na starších občanov, kedy viac obdivujeme ich postriebrené vlasy a mozoľnaté ruky. Mesiac úcty k starším.

Pri tejto príležitosti sme pozvali do sály kultúrneho domu v Breznici starých rodičov, ktorí majú vnúčatká v breznickej MŠ a ZŠ, ale i všetkých starých ľudí z Breznice. V úvode zazneli z úst pána starostu Slavomíra Brendzu na privítanie milé slová úcty, ktoré nestačia na poďakovanie, ale snáď milo potešia. A potom…
…Nazbieram si kvety pod lesom na stráni,
Vám starí rodičia, kytku dám do dlaní.
Hoc vlas Vám šedivie, a zrak sa zakalí,
prijmite od detí, najkrajšie pozdravy…
Tieto milé slová bolo počuť z úst školáka. A potom nasledovalo pásmo ďalších básní, piesní, scénok, hier, ktorými deti potešili svojich starých rodičov, ale aj rodičov a známych.
Niektoré slová vyvolali úsmev na tvári, iné vyronili slzu radosti v očiach. V závere sa do potlesku a spevu zapojili všetci, a potom už deti po krátkej modlitbe za starkých, utekali s vlastnoručne zhotovenými darčekmi k babkám a dedkom vystískať ich. Nám učiteľkám bolo veľmi príjemne, keď sme videli natešené deti, ako sa objímajú so starými rodičmi, a hneď si rozprávajú aj zážitky…samozrejme, že deti každý pochválil, veď si to aj zaslúžili. Vďaka patrí učiteľkám, že deti učili a trápili s opakovaním básní, piesní, tančekov, a vďaka patrí aj deťom, že to zvládli. Všetko na svete môže človek zastaviť. Nikdy však nezastaví a nespomalí čas…a my sa tešíme, že o rok zase pozveme starkých, všetkých starých, veď nie každý má v MŠ alebo ZŠ vnúčatko, a každého potešia milé slová z detských ústočiek.
Vďaka Vám, starí rodičia, i všetci starý občania. Prajeme Vám veľa zdravia a radosti, prežitých s láskou svojich najbližších, a úctou všetkých nás!“
Ľubica Gonosová

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok

redakcia | 11. 11. 2016 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 103x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou