smahu správy

Juniorky bez straty, ženy tri body od favorita súťaže

VK CELE GROUP STROPKOV JUNIORKY – VK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 3:1, 3:0
VK ELBA PREŠOV – VK CELE GROUP STROPKOV ŽENY 1:3, 3:1
Pre volejbalistky VK Cele Group Stropkov bol koniec tohto týždňa rušný. Juniorky sa v piatok doma stretli so známym súperom zo Spišskej Novej Vsi a ženy si v sobotu zahrali v Prešovskej Elbe.

Spišiačky už tradične pricestovali s veľmi kvalitným družstvom, čo ale naše dievčatá prinútilo k ešte lepším výkonom na domácej palubovke. Prvý zápas začal vyrovnaným setom, ktorého koncovka priniesla tú pravú drámu pre oko diváka. Nasledujúci set sa niesol vo veľmi podobnom duchu, no rovnako ako v prvom prípade, dopadol priaznivo pre Stropkovčanky. Tretí zamiešal karty, keď si hosťujúce družstvo vzalo réžiu do svojich rúk a bez väčších ťažkostí ukradlo set domácim. Táto nepriaznivá skutočnosť naše hráčky nepoložila, ba práve naopak, pomohla im vydať zo seba maximum a dotiahnuť zápas do víťazného konca. Duel číslo dva začal pre naše výborne, aj keď obetavá hra v poli Novovešťaniek im narobila nemalé ťažkosti. V ďalších dvoch setoch, ktoré priniesli drámu, pre tento dvojzápas príznačnú, sa ukázali juniorky VK Cele Group v tom najlepšom svetle. Celý priebeh stretnutí , no najmä koncoviek setov, zvládli pred početným publikom na výbornú a vo veľmi dramatických výmenách, kde bojovali obe strany statočne, ukázali svoju tímovú silu v tesných víťazstvách 3:1, 3:0 s plným ziskom šiestich bodov.
Ženy sa stretli hneď v prvom kole s minuloročným víťazom 1. Ligy žien a to na pôde hostí. Prešovská Elba ukázala svoje kvality už v prvom stretnutí, kde ale nestačila na naše hráčky, ktorých zostavu kvôli chorobe spestrilo niekoľko junioriek, ktoré za sebou mali ťažký dvojzápas z piatka. Aj napriek tomuto hendikepu dokázali zvíťaziť v štyroch setoch vďaka zodpovednosti v poli a odvahe na sieti. Rovnaké prednosti ukazovali aj počas nasledujúceho duelu, no vyčerpanie a ním spôsobené malé chybičky rozhodli, že aj keď Stropkovčanky dokázali pokoriť Prešov v úvodnom sete, v ďalších troch sa im to už s tesným rozdielom nepodarilo a teda domov odchádzali s výsledkom 1:3, 3:1, avšak s cenným ziskom troch bodov od favorita súťaže.
Nasledujúce stretnutie odohrajú juniorky v Púchove 22.10.2016. Na ženský zápas proti VK Spišskej Novej Vsi Vás pozývame v nedeľu 23.10.2016 so začiatkom o 11:00 v Mestskej športovej hale. Obzvlášť sa chceme poďakovať pánovi Radovi Vrabľovi a Penziónu Poľovníček za nezištnú pomoc pri vytváraní podmienok pre naše hráčky.
Zostava junioriek: I. Keselicová, A. Petrová, T. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, N. Špaková, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrábľová, p. tréner Maroš Šturák
Zostava žien: D. Gondeková, I. Keselicová, M. Keselicová, A. Petrová, N. Slivová, I. Široká, M. Šmajdová, N. Špaková, S. Tabišová, V. Ternová, Š. Tomková, A. Vrábľová, p. tréner Maroš Šturák.
Šimona Tomková

obrazok

redakcia | 21. 10. 2016 | Šport | Odkaz na článok | | 94x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou