smahu správy

MVK CELE GROUP na turnaji v Spišskej Novej Vsi

Nová sezóna prináša zmenu aj do nášho klubu. Vzhľadom na to, že spolupráca s vedením mesta intenzívne prebieha už dlhšie časové obdobie, dochádza po vzájomnej dohode k zmene názvu klubu na Mestský volejbalový klub. Týmto sa mesto stáva jeho neoddeliteľnou súčasťou a garantom ďalšieho rozvoja. Veríme, že naše dievčatá aj pod novým názvom budú naďalej podávať také kvalitné výkony ako doposiaľ.

S novým menom sme sa v sobotu 24.9.2016 zúčastnili na turnaji v Spišskej Novej Vsi. Okrem nášho ženského a juniorského družstva sa na podujatí stretli tímy žien Prešova a SNV , ktorá mala tiež družstvo junioriek, rovnako ako Kežmarok, Košice a Zvolen.
Ženy aj juniorky odohrali stretnutia vo vlastných skupinách systémom každý s každým, pričom najlepší dvaja postúpili do semifinále. V ňom došlo ku kurióznym duelom, keď sa proti sebe postavili dve stropkovské a dve novoveské družstvá, keďže naše juniorky svoju skupinu vyhrali v každom zápase výsledkom 2:0 a ženy stratili jediný set, čo ich posunulo na druhú priečku. Vzájomným zápasom, ktorý sa dá označiť ako najkrajší duel turnaja Stropkovčanky ukázali svoju hernú kvalitu a bojovnosť, keď s tesným rozdielom v tajbrejku rozhodol tím junioriek o svojom postupe do finále. V boji o prvé miesto sa stretli s dobre známym súperom zo skupiny- juniorkami SNV, avšak náročnosť predchádzajúceho vzájomného zápasu a možno aj kúsok šťastia, ktoré si tentokrát sadlo na Spišiačky boli faktormi, ktoré ovplyvnili finále natoľko, že si naše dievčatá odniesli domov striebro. Ženy za nimi zaostali iba o jedinú priečku a teda z ôsmych kvalitných družstiev na turnaji obsadili naše tímy dve pódiové priečky.
K tomuto peknému výsledku hráčkam spolu s trénerom gratulujeme a prajeme podobný úspech v nasledujúcej sezóne, ktorú odštartujeme doma 9.10.2016 (nedeľa) zápasom žien proti Giraltovciam v Mestskej športovej hale. Všetci ste srdečne pozvaní.
Šimona Tomková

redakcia | 7. 10. 2016 | Šport | Odkaz na článok | | 66x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou