smahu správy

Putovanie za Pannou Máriou do Medžugoria

Veriaci zo Stropkova a okolitých farnosti i oveľa ďalej vzdialených (Zemplínskej Teplice, Považskej Bystrice) sa 7. augusta vydali na púť za Kráľovnou Pokoja do Medžugoria. Táto púť sa niesla v znamení Roka Božieho milosrdenstva.

Dnes, keď z médií vychádza a šíri sa veľa poplašných, nie pozitívnych správ, 35 pútnikov sa vybralo za hlasom Panny Márie, ktorá na tomto milostivom mieste nalieha a opakuje výzvu a pozvanie k modlitbe.„Modlite sa, modlite sa, modlite sa“.
„Drahé deti, prajem si, aby ste pochopili vážnosť situácie, pretože mnohé z toho, čo sa stane závisí od modlitby. Aj dnes Vás pozývam tak, ako prvý deň môjho príchodu 24. júna 1981, aby ste sa začali modliť a postiť.“
Medžugorie bolo pre nás nádhernou príležitosťou spoznať seba a obnoviť náš vzťah k Panne Márii. Bolo to päť dní duchovného intenzívneho rastu, popretkávaných modlitbou svätého ruženca, svätými omšami a nádhernými večernými adoráciami. Náš duchovný program potom pokračoval oddychom pri mori v Drveníku, v krásnej oblasti Chorvátska. Tu sme spoločne oslávili aj sviatok Nanebovzatia Panny Márie (15. augusta) aj patróna tejto farnosti svätého Roka (16. augusta). Dopoludňajšia odpustová slávnosť pokračovala večer spoločnou hostinou domácich veriacich s oddychujúcimi pri mori. Plavbou z Drveníka do Gradača a späť sme videli nádhernú panorámu spojenú so zábavou a občerstvením na lodi.
Touto cestou sa chceme poďakovať našej organizátorke a sprievodkyni pani A. Polákovej za perfektné zvládnutú púť. Ďalej úprimné poďakovanie patrí duchovnému otcovi vdp. PaedDr. R. Andrejkovi, PhD. ktorý nám slúžil sväté omše a vysluhoval sviatosti. Taktiež ďakujeme naším šoférom p. Semančíkovi a p.Havírovi za bezpečnú jazdu. V neposlednom rade vďaka patrí všetkým pútnikom, ktorí pri tomto putovaní za Pannou Máriou pochopili, že sa máme stavať maličkými a nepovyšovať sa. To pomáha mať úctu k Bohu a k ľuďom. Už dnes si vyberáme Pannu Máriu za svoju matku, našu ochrankyňu a tešíme sa na ďalšie stretnutie o rok v Medžugori.
pútnici z Medžugoria

obrazok

redakcia | 2. 9. 2016 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 117x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou